Zabieg powiększania ust

Duże, ponętne usta to marzenie wielu kobiet. Współczesny kanon piękna nie definiuje wyglądu pięknych ust, a ich wielkość i kształt należą do indywidualnych preferencji. Nie mniej jednak, wśród zabiegów medycyny estetycznej, powiększanie czy modelowanie kształtu ust jest jedną z najczęściej wykonywanych usług. Poniżej o stosowanych metodach, zaletach i spełnianiu oczekiwań. 

pani

Nie tylko rozmiar

Nie tylko wielkość ust ma wpływ na ich piękny wygląd. Istotna jest także ich gładkość, koloryt, miękkość, kształt (np. wygląd tzw. rynienki podnosowej lub opadające kąciki) oraz nawilżenie, dające delikatny połysk. W przypadku kobiet w wieku młodym lub średnim, głównym problemem jest wielkość warg, nieproporcjonalność lub tzw. wąskie usta, dające wrażenie zaciśniętych. Kobiety starsze mają problem z opadaniem kącików ust i odwodnieniem, mającym wpływ na ich ogólny wygląd. Niezależnie od wieku, odpowiednio wypielęgnowane i zdrowo wyglądające usta to ozdoba każdej twarzy. Pierwszym krokiem do poprawy ich wyglądu są metody naturalne - kosmetyki i zdrowia dieta. Jeśli to nie pomoże - warto rozważyć zabieg z zakresu medycyny estetycznej. 

Stosowane metody powiększania ust

Dwie, najczęściej stosowane metody wykorzystują kwas hialuronowy oraz komórki tłuszczowe. Obie wykonywane są przy znieczuleniu miejscowym i trwają parę minut. Pierwsza z wymienionych metod, dostępna w większości gabinetów medycyny estetycznej, m. in. w krakowskiej Klinice Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea, polega na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego preparatu w pożądane miejsca. Kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego to w pełni bezpieczna substancja, dająca naturalny efekt. Dodatkowa zawartości lidokainy - środka przeciwbólowego eliminuje dolegliwości tuż po zabiegu. Jego trwałość wynosi od klku miesięcy do roku i uzależniona jest od predyspozycji genetycznych, stylu życia, pielęgnacji itp. Co ważne - powiększenie ust jest odwracalne dzięki możliwości zastosowania enzymu hialuronidazy, co gwarantuje możliwość powrotu do poprzedniego wyglądu, bez ingerencji chirurgicznych. 

W drugiej metodzie, do wypełnienia ust wykorzystuje sie komórki tłuszczowe pacjentki, pobrane z miejsc, w których jest ich dużo np. ud lub brzucha. Cała procedura wygląda bardzo podobnie. Zaletą wykorzystania komórek własnych jest braz ryzyka ich odrzucenia czy wystąpienia gwałtownych reakcji alergicznych, które mogą pojawić się w przypadku wypełniaczy syntetycznych. Trwałość tej metody szacuje się na kilka miesięcy, jednak regularne potwarzanie proporcjonalnie ją wydłuża. 

Przygotowanie i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg powiększenia ust nie wymaga większych przygotowań ze strony pacjenta. Wśród przeciwwskazań znajdują się m. in. różnego rodzaju zakażenia wirusowe i opryszczki oraz blizny w obrębie ust, a także ciąża i karmienie piersią. W każdej sytuacji warto zaufać doświadczonemu lekarzowi, którzy dobierze odpowiednią metodę i jej zakres.