Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych, w ramach złuszczania naskórka. Polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Dzięki takiej technice możliwa jest wzrokowa kontrola głębokości złuszczania podczas zabiegu. Obecnie wykonuje się trzy odmiany mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz wodno-tlenową. Różnią się one między sobą rodzajem środka ściernego, sposobem wykonywania zabiegu oraz jego intensywnością.

Mikrodermabrazja korundowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, polega na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka. W pierwszym przypadku podczas zabiegu używa się mikronizowanych kryształków tlenku glinu, w drugim przypadku natomiast jest to specjalne urządzenie z diamentową głowicą. Mikrodermabrazja korundowa znacznie silniej złuszcza naskórek, niż ma to miejsce w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Metoda ta wykorzystuje proszek organiczny, który jest wypychany pod ciśnieniem, a podczas kontaktu ze skórą daje efekt tak zwanej „burzy piaskowej”, ścierając wszystko to, co napotyka na swej drodze.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty mikrodermabrazji korundowej widoczne są już po pierwszym wykonanym zabiegu. Skóra niemalże natychmiast staje się rozjaśniona, bardziej elastyczna i pozbawiona martwego naskórka. Zdecydowanie mniej widoczne są na niej wszelkie przebarwienia, lepsze jest także wchłanianie kosmetyków w głąb skóry.

Kto może stosować mikrodermabrazję korundową?

Mikrodermabrazja korundowa przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem skóry naczyniowej. Odradza się także wykonywanie tego rodzaju zabiegu osobom, które posiadają skórę delikatną i skłonną do podrażnień, głównie ze względu na silne złuszczanie naskórka. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają rozszerzone pory oraz blizny potrądzikowe. Po zabiegu mogą pojawić się niekiedy lekkie podrażnienia i zaczerwienienia, jednakże ustępują one po upływie kilku godzin. Po mikrodermabrazji korundowej konieczna jest szczególna ochrona skóry przed promieniowaniem UV, zarówno naturalnym, jak i sztucznym. Ochronę taką należy stosować przez okres od dwóch do trzech tygodni po wykonanym zabiegu. W tym czasie ważne jest również stosowanie specjalnych kremów ochronnych z wysokim filtrem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji korundowej

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania mikrodermabrazji korundowej są przede wszystkim choroby skóry, zwłaszcza łuszczyca oraz bliznowce. W takich wypadkach tak inwazyjny zabieg jest odradzany. Metoda ta nie powinna być również stosowana u osób, które cierpią na bakteryjne oraz grzybicze zakażenia skóry. Zabieg odradzany jest ponadto w przypadku naczyniaków jamistych oraz różnego rodzaju stanów zapalnych skóry. Niewskazane jest stosowanie zabiegu podczas trądziku różowatego, nowotworów oraz płytko unaczynionej skóry.